2. maijā sākas skolēnu pieteikšanās darbam vasarā

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Nodarbinātības valsts aģentūras 2.maijā pulksten 16.00 sāks elektronisku pieteikumu reģistrāciju skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā. Taču valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu daudzums pārsniedz piedāvāto darba vietu skaitu, līdz ar to skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā.

Reģistrēties skolēni varēs patstāvīgi NVA mājaslapā, tās labajā pusē uzmeklējot baneri ar uzrakstu "Pieteikšanās skolēnu vasaras darbam". Skolēnam jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Ja skolēnam nav piekļuve internetam, viņš var doties uz NVA filiāli, un filiāles darbinieki viņam palīdzēs aizpildīt pieteikumu elektroniski. Lai aizpildītu pieteikumu, skolēnam ir nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments - pase vai ID karte.

Vēlāk ar skolēnu sazināsies NVA darbinieks un informēs par ierašanās laiku NVA filiālē, lai saņemtu norīkojumu dalībai pasākumā vai piedalītos atlasē pie darba devēja. Uz atlasi pie darba devēja skolēnam jāpaņem CV.

Darba uzsākšanai būs nepieciešami šādi dokumenti:
* Pase vai ID karte;
* CV;
* Ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem - ārsta izziņa par medicīnisko apskati.

NVA vasaras nodarbinātības pasākumā var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā tiks īstenots no 1.jūnija līdz 31.augustam.

Ja skolēns nav sasniedzi 18 gadu vecumu, viņš tiks nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēni nedrīkst būt nodarbināti tādos darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Skolēns, kurš piedalīsies NVA vasaras nodarbinātības pasākumā, saņems darba algu vismaz valstī noteiktās minimālās darba samaksas apmērā, ja nostrādās pilnu darba laiku. Tātad, skolēns par pilna laika darbu saņems ne mazāk kā 370 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Piedaloties NVA vasaras nodarbinātības pasākumā, skolēnam tiks nodrošināts darba vadītājs, kurš palīdzēs apgūt darba pienākumus un būs palīgs darba laikā. Skolēni būs apdrošināti pret nelaimes gadījumiem darba vietā. Darba devējs par nodarbināto skolēnu veiks darba devēja un darba ņēmēja nodokļu nomaksu.

Par vasaras brīvlaikā strādājošo bērnu, kurš ir vecumā līdz 19 gadiem un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē, vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu. Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir informējis par nosacījumiem, kas jāievēro vecākiem, kuru bērni vasarā strādās. Tātad vecākam, kura bērns vecumā līdz 19 gadiem strādās tikai vasaras brīvlaikā, nav jāsvītro algas nodokļa grāmatiņā ieraksts par bērnu kā apgādājamo, un atrašanās vecāka apgādībā netiek pārtraukta. Vecākam saglabājas atvieglojums par apgādībā esošu personu 175 eiro mēnesī, un bērnam vasaras darba laikā tiek piemērots neapliekamais minimums 75 eiro mēnesī, izņemot gadījumu, ja bērns strādā pie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja.

Detalizētāka informācija par „Nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” izlasāma NVA interneta vietnē „Skolēnu vasaras darbs”.

Foto: Shutterstock

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies