Trīs intelektuālas izklaides nedēļas nogalē ģimenēm ar bērniem

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Ja šonedēļ ar ģimeni nedosies baudīt zeltaino rudeni dabā un laukos, tad galvaspilsētā notiek vairāk interesanti, kvalitatīvi pasākumi, kas izglītos un izklaidēs. 

Bērnu filmas Rīgas Starptautiskajā kino festivālā Riga IFF
Filmas būs skatāmas 15. un 16. oktobrī Eiropas bērnu filmu programmas Kids Weekend laikā kinoteātrī Splendid Palace. Programmā iekļautās pēdējo gadu Eiropas filmas dod atelpu ierastajam, pārsvarā Holivudas repertuāram, un sniedz iespēju skatīties kinodarbus, kuros iemūžināta pašmāju skatītājiem tuvāka un pazīstamāka vide, uz kuru ir iespējams palūkoties no vienaudžu skatpunkta. Tā mazie atklās sev aktuālas tēmas un paplašinās pasaules redzējumu,” saka Kristīne Simsone, kino kritiķe un Kids Weekend kuratore, papildinot, ka bērni varēs ne tikai skatīties filmas, bet arī iepazīt kino tuvāk, piedaloties dažādās aktivitātēs, piemēram, pildot filmu eksperta dienasgrāmatu.

Papildus informācija par filmām šeit

“kim? bērnu un jauniešu dienu”
kim? Laikmetīgās mākslas centrs 15. oktobrī aicina visu vecumu jauniešus un vecākus ar bērniem apmeklēt “kim? bērnu un jauniešu dienu”. Visas dienas garumā būs iespēja iepazīt izstādes kopā ar kim? izglītības gidiem, piedalīties sintētiskajai tēlniecībai veltītās radošajās darbnīcās kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni, kolāžas darbnīcās kopā ar izstādes “Krāsojamās grāmatas” autori, mākslinieci Ingu Melderi, kā arī iesaistīties sarunā “Jautā-jums” par laikmetīgo mākslu ar mākslas profesionāļiem.

Visa pasākumu programma atrodama šeit.

Runcis Alberts aicina izzināt dzīvnieku pasauli “Bērnu rītā” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”
Svētdien, 16. oktobrī pulksten 12.00 muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” notiks Bērnu rīts par tēmu “Cilvēki dzīvnieku pasaulē”, aicinot mazos apmeklētājus tuvāk iepazīt un izprast dzīvnieku pasauli. Kopā ar runci Albertu bērnus aicināsim minēt mīklas, klausīties pasakas, zīmēt un atdarināt dzīvniekus.

“Mums katram ir kāds dzīvnieks, kas mūs piesaista un šķiet apveltīts ar cilvēciskām īpašībām un spējām. Šajā “Bērnu rītā” iejutīsimies savu mīluļu ādā, lai labāk saprastu, cik esam līdzīgi un tuvi,” stāsta pasākuma vadītāja Ināra Čakste.

“Bērnu rīts” piedāvā radoši pavadīt laiku kopā ar Dāmu un muzeja pastāvīgo iemītnieku Runci Albertu. Pasākumā paredzēts minēt mīklas, klausīties pasakas un dzejoļus par dzīvniekiem, aktīvi kustēties un atdarināt dzīvniekus. Mazie apmeklētāji uzzinās, kuri dzīvnieki ir vistuvākie cilvēkiem un kādas ir to īpašības, zīmēs savus mīļākos dzīvniekus un to dzīvesvietas, kā arī tiks aicināti atrast dzīvniekus muzeja interjerā un ekspozīcijās. Papildu šīm aktivitātēm, bērniem būs iespēja fotografēties jūgendstila fotosalonā, spēlēt ornamentu spēli un uzcelt savu jūgendstila ēku muzeja jaunatklātajā virtuālajā ekspozīcijā.
Pasākums paredzēts bērniem vecumā no 3 līdz 9 gadiem. Ieejas biļete pasākumā EUR 2.00.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies