Nedēļas nogalē - pārgājieni un dzīvnieku iepazīšana

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Ziemas vidū, kad nav sniega, ir iespēja izstaigāties un paelpot svaigu gaisu, dodoties īsākā vai garākā pārgājienā.

Līgatnes dabas takas aicina satikt zvērus tumsā
Sestdien, 28. janvārī plkst.18:00 ikviens var pievienoties kopīgam vakara pārgājienam "Satiec zvērus tumsā!", kas norisināsies Līgatnes dabas takās.

Pārgājienu vadīs Līgatnes dabas taku darbinieki, un tā laikā būs iespēja ieraudzīt pūces, saostīt mežacūkas, mēģināt uzminēt, kur paslēpušies Lūšu ģimenes pārstāvji. Savukārt pēc pastaigas kopā ar rosīgajiem meža iemītniekiem varēs zīlēt zaķa pēdu noslēpumus, uzrakstīt savu novēlējumu mīļākajam meža zvēram un klausīties Līgatnes meža pasaku pie iedegta kamīna dabas izglītības centrā "Pauguri".

Pārgājiens sāksies pie Līgatnes dabas taku Informācijas centra. Līdzi jāņem kabatas lukturītis.

Pārgājiens lāpu gaismā Mangaļsalā
Aktīvā tūrisma portāls www.pargajieni.lv piedāvā doties aizraujošā lāpu pārgājienā pa Mangaļsalu 29. janvārī. Starts paredzēts plkst. 16:00 pie 24. autobusa pieturas “Stāvvadu iela”.

Pārgājienu sāksim ar stāstu par salas vēsturi un ģeogrāfiju un Latvijas armijas būvēta bunkura iepazīšanu. Tā kā būs bunkuru iepazīšana, aicina ņemt līdzi apģērbu un apavus, kurus nav bail sasmērēt.
Pārgājiena laikā noies apmēram 10 kilometrus. Pārgājiena maršruts ideāli piemērots arī ģimenēm ar bērniem.
Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdiens un dzeramais piknika pauzei. Finišs plānots 24. autobusa galapunktā Mangaļsala pirms plkst. 21:00. No šejienes var ērti nokļūt gan uz centru, gan atpakaļ uz starta vietu pēc savām automašīnām.
Dalības maksa - 5 euro individuālajiem dalībniekiem; 1, 50 euro skolēniem; Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.
Pārgājienā varam nodrošināt ar uzpildītām lāpām. Vienas lāpas cena 1,50 eiro.
Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un nepieciešamo lāpu skaitu.

Rīgas Zoo – ziemas naktis
Vēl šajās brīvdienās var paspēt uz Rīgas Zooloģiskā dārza ikgadējo akciju “Ziemas naktis Zoodārzā”, kas šogad noslēdzas 29. Janvārī, svētdien. Kases strādās līdz 19.00, savukārt klejot pa krēslainajām dārza takām, aplūkojot dzīvniekus, varēs līdz plkst. 21.00. Ziemas naktis Zoodārzā ir lieliska iespēja pavadīt svaigā gaisā ne vienu vien stundu, vērojot dzīvniekus gan āra aplokos, gan iekštelpu ekspozīcijās.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies