Mutē kūstošā siera kūka

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Sastāvdaļas:

Pamatnei:

Cepumi Selga (klasiskie) – 200 g
Sviests (mīksts) – 70 g
Kokosriekstu skaidiņas – 50 g (ja vēlas)
Kanēlis – 1 strīķēta tējkarote


Pildījumam:

Filadelfijas siers – 500 g
Pūdercukurs – 80 g
Skābais krējums 30% – 70 g
Ola – 1 gab.
Olu dzeltenumi – 3 gab.
Citrons – 1 gab.
Pagatavošana
Vislabāk siera kūku ir cept dienu vai pat divas iepriekš, jo ar siera kūku ir tā – jo tā ilgāk savelkas, jo labāk garšo.

 

Pamatne.

1. Vispirms sasmalcina cepumus. Es šoreiz izvēlējos klasiskos cepumus Selga. Ļoti garšīga pamatne sanāk arī no auzu pārslu cepumiem.
2. Kad cepumi ir sasmalcināti, pieliek kokosriekstu skaidiņas (ja vēlas, kūku var taisīt arī bez kokosa skaidiņām, bet tad jāņem mazliet vairāk cepumu – kopā kādus 220 g), pieber kanēli un visam pievieno mīkstu (istabas temperatūrā atlaidinātu) sviestu. Sviesta daudzumu jāskatās tā, lai masa iznāk drupena, bet lai to var labi sapresēt formā.
3. Kad siera kūkas pamatne sagatavota, to vienmērīgi ieklāj ar sviestu ietaukotā cepamformā – gan pamatnē, gan gar maliņām.


Siera kūkas pamatmasa.

1. Siera kūkas masai neizmantoju miltus, – tos parasti izmanto tad, ja lieto vairāk olu un vēlas, lai kūka ir stingrāka, cietāka.
2. Olai un olu dzeltenumiem pievieno pūdercukuru un viegli sakuļ – tā, lai olas pārāk nesaputojas. Tas tādēļ, lai siera kūka ir blīva un nav pārāk gaisīga.
3. Kad olas ar cukuru sakultas, pievieno Filadelfijas sieru un skābo krējumu. Gan Filadelfijas sieru, gan skābo krējumu vajag izvēlēties pēc iespējas treknāku. Esmu cepusi siera kūku arī ar lieso Filadelfijas sieru, bet tad kūka nesanāk tik garda.
4. Masu viegli saputo un samaisa, līdz pazūd visi kunkuļi. Tad pierīvē miziņu un piespiež sulu no 1/3 citrona. Visu atkal samaisa un klāj cepamformā virsū cepumu masai. Formu pārklāj ar foliju un cep 150 ̊C temperatūrā apmēram 40 minūtes, tad foliju noņem un cep vēl kādas 20 minūtes. Lai ceptā siera kūka sanāktu mitrāka un sulīgāka, to cepot, krāsns apakšā liek ūdens trauku.

 

Recepte no www.gardezi.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies