IZSAKI VIEDOKLI: Ierobežojumi un aizliegumi neveselīgajiem pārtikas produktiem skolās

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

No šā gada sākuma ir stājušies spēkā grozījumi Ministri kabineta noteikumos, kas aizliedz izglītības iestādēs bērniem piedāvāt arī piena produktu analogus, dažādus cukura konditorejas izstrādājumus, kā arī bezalkoholiskos dzērienus ar saldinātājiem, krāsvielām, aromatizētājiem un konservantiem.

Izglītības iestādēs nedrīkst izplatīt cukura un miltu konditorejas izstrādājumus, kuru sastāvā ir daļēji hidrogenēti augu tauki un kuriem pievienotas pārtikas piedevas, kas ir saldinātāji, krāsvielas, konservanti. Kečupam, majonēzei un citiem produktiem noteikti ierobežojumi. 

Medijos parādās sižeti, ka skolu kafejnīcu plaukti pašlaik esot tukši.

Kā jūsu ģimene vērtē jaunos ierobežojumus? Varbūt jums ir ieteikumi uzņēmējiem piedāvājuma dažādošanai?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
cecii 19. janvāris 2016 18:43

Man gan vēl ir tikai trīs bērnudārznieki, bet domājot par skolas gaitām, kas nākamgad vienam bērnam jāuzsāk, esmu ārkārtīgi priecīga un pateicīga par šādu lēmumu. Varbūt cilvēkiem reiz atvērsies acis un tie sāks vairāk skatīties ko ēd paši un bērni. Latvijai ir paveicies ar Gunti Belēviču un Pēteri Apini, kas "cilā" šos neērtos jautājumus.
Skolu kafejnīcu plaukti ir tukši? Tad iedomājieties, kādi draņķi tur tika tirgoti. Protams, tos daļa skolēnu nopirks veikalos, tas nav risinājums. Drīzāk jāizglītojas pašiem vecākiem un jāturpina izglītot bērni.

MieraVējos! 19. janvāris 2016 13:07

Muļķīgs, atļaušos teikt pat bīstams aizliegums!Šos 'aizliegtos' produktus var iegādāties jebkurā kioskā, veikalā - līdz ar to pastāv liels risks bērnam dienas vidū pametot skolas telpas radit sev dzīvībai bīstamu situāciju-skrienot no veikala atpakal uz stundām, jo starpbrīdis nav mūžīgs!