Bezmaksas kino visai ģimenei. Norvēģijas filmas bērniem 25.12.2016 – 08.01.2017

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Norvēģijas vēstniecība Rīgā un Kino galerija aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt bezmaksas norvēģu kino seansus skolēnu ziemas brīvlaikā no 25.12.2016 līdz 08.01.2017 kinoteātrī K.Suns, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā.

Bērnu filmu programmā ir iekļauta 1 animācijas filma un 3 spēlfilmas, kurās bērni varēs iepazīties ar jauniem filmu varoņiem, kā arī satikt jau agrāk iepazītos varoņus. Mazie skatītāji varēs vēlreiz sekot animācijas filmas Policijas mašīna Pelle uz pēdām (2013), rež. Rasmuss A. Sīvertsens (Rasmus A. Sivertsen), galvenā varoņa piedzīvojumiem, glābjot jūras ērglēna māti no divām laupītājām. 2013.gadā šī filma tika atzīta par labāko bērnu un jauniešu filmu Norvēģijā, iegūstot Norvēģijas Nacionālā kino balvu Amanda (Amandaprisen) minētajā nominācijā.

Tiks demonstrētas divas režisora Trunna Jākobsena (Trond Jacobsen) spēlfilmas – Traktoriņš Pelēcītis–lauku māju noslēpums (2004) un Traktoriņš Pelēcītis un viņa jaunais draugs (2011). Traktoriņš Pelēcītis ir iemīļots un populārs varonis Norvēģijā - par šo varoni ir uzņemtas vairākas filmas, ierakstīti vairāki mūzikas albumi; Traktoriņa Pelēcīša attēli ir sastopami uz neskaitāmām rotaļlietām un citām precēm, Traktoriņam un viņa draugiem ir pat sava interneta mājas lapa.

Režisora Kristiana Lū (Christian Lo) spēlfilma Labākās draudzenes (2009) ir par divām meitenēm, kuras sper drosmīgu soli, lai glābtu savu labāko draudzeni. Šis stāsts ir ne tikai par stipru draudzību, bet skar arī šobrīd tik aktuālo jautājumu par patvēruma politiku, sniedzot skatījumu uz šo sarežģīto jautājumu no bērnu viedokļa. Filma ir ieguvusi vairākas starptautiskas kino balvas.

Filmu anotācijas un seansu laiki:

TRAKTORIŅŠ PELĒCĪTIS UN VIŅA JAUNAIS DRAUGS
25. decembrī plkst. 12.00
31. decembrī plkst. 14.00
Gråtass får en ny venn
Žanrs: Ģimenes filma no 6 gadiem
Režisors: Trunns Jākobsens (Trond Jacobsen)
Ilgums: 86 min
Gads: 2011
Traktoriņš Pelēcītis rosās pa saimniecību kopā ar saviem biedriem, taču laiku pa laikam jūtas pavisam vientulīgi. Viņš ir vienīgā dzīvā mašīna un nedrīkst to atklāt ciema ļaudīm. Traktoriņš pierunā izgudrotāju Gogenu uzbūvēt elektrisku putnubiedēkli Lempi, kuru itin drīz iemīļo visi saimniecības iemītnieki. Pelēcītis kļūst greizsirdīgs un negrib, lai Lempis dotos uz gadskārtējo ciema izgudrojumu izstādi. Tomēr, kad metāllūžņu tirgotāji nozog Lempi, Pelēcītis dodas pakaļ neliešiem, lai glābtu jauno draugu.

LABĀKĀS DRAUDZENES
25. decembrī plkst. 14.00
7. janvārī plkst. 14.00
Bestevenner
Žanrs: Ģimenes filma no 8 gadiem
Režisors: Kristians Lū (Christian Lo)
Ilgums: 79 min
Gads: 2009
Jūlija, Mete un Naiša ir labākās draudzenes. Viņas pikojas ar zēniem, traucas no stāviem kalniem ragaviņās un gaidīt gaida Ziemassvētkus. Te kādu dienu Naiša, kas dzīvo bēgļu patversmē, pazūd – neviens nezina, kur palikusi viņa un viņas mamma. Jūlija un Mete atrod adresi, kas rakstīta ar slepeno tinti, un ielavās nakts vilcienā, lai brauktu uz lielpilsētu. Vai viņas atgūs savu labāko draudzeni? Vienīgā problēma, ka Jūlijas tētis ir policists, abām meitenēm ir tikai deviņi gadi, Oslo ir tālu prom no mājām un strauji tuvojas Ziemassvētki.

POLICIJAS MAŠĪNA PELLE UZ PĒDĀM

26. decembrī plkst. 12.00
8. janvārī plkst. 10.00
Pelle politibil på sporet
Žanrs: Bērnu/animācijas filma no 6 gadiem
Režisors: Rasmuss A. Sīvertsens (Rasmus A.Sivertsen)
Ilgums: 72 min
Gads: 2013
Pilsētā Būdē ierodas Kroņprincese, lai atklātu jauno Jūras ērgļu dabas parku. Policijas mašīnai Pellem ir uzdots apsargāt šī parka vislielāko dārgumu - jūras ērgļu māti un viņas olu. Taču kad jūras ērgļu māti nolaupa divas zagles, Pellem nākas rūpēties par olu. Policijas mašīnai tas nav viegls uzdevums, turklāt tam ir jānoķer laupītājas un jāatrod ērglēna māte. Visu grūtāku padara tas, ka policists Rikards ir iemīlējies vienā no zaglēm.

TRAKTORIŅŠ PELĒCĪTIS – LAUKU MĀJAS NOSLĒPUMS

26. decembrī plkst. 14.00
31. decembrī plkst. 10.00

Gråtass - Hemmeligheten på gården
Žanrs: Ģimenes filma no 6 gadiem
Režisors: Trunns Jākobsens (Trond Jacobsen)
Ilgums: 90 min
Gads: 2004
Traktoriņš Pelēcītis kopā ar saviem draugiem pārceļas uz jaunām lauku mājām. Tur, lauku
saimniecībā, viņiem gan klāsies jautri! Taču viss iegrozās savādāk, nekā bija gaidīts.

Filmas tiek demonstrētas ar tulkojumu latviešu valodā. Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva. Tālrunis informācijai: 29 231 633; Pieteikumiem rakstīt: ksunsaida@inbox.lv, www.norvegija.lv
www.kinogalerija.lv

Organizē – Norvēģijas vēstniecība Rīgā, Kino galerija.
Atbalsta – Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Europa Cinemas Norvēģijas Filmu institūts, Valsts kultūrkapitāla fonds, K.Suns

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies