Atlaide reģionālajos satiksmes transportlīdzekļos

Intars
Intars

Labdien.

Šodien valdība (Ministru kabinets) pieņēma grozīmus MK noteikumos http://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/daudzbernu-gimenes-sanems-atlaidi-braucieniem-regionalo-marsrutu-autobusos-un-vilcienos,

ar kuriem ir paredzēti atvieglojumi daudzbērnu ģimenēm.

Jautājums: kā attiecīgo atlaidi var izmantot bērns (t.sk. līdz 24.gadiem) bez kāda no vecāku klātbūtnes???

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Aiviekste 19. aprīlis 2019 17:27

Ir tagad bērniem arī iespēja dabūt 3+ kartiņu tikai jāpiesakas laicīgi, jo nāk ilgu laiku. Skolniekiem līdzi tad jābūt skolnieka apliecībai vai pasei/Id kartei.

rryanallen 9. marts 2019 00:29

Pirkt pasi,ID,vadītāja apliecību(WhatsApp:+447459294174)IELTS, TOEFL un daudzus citus

Kas ir: +447459294174
šūna: +441618506062
E-pasts: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk
Skype: rollins.wocott.

Mēs esam asociācijas tīkls, kas atbild par reālu īstu pasu, reālu īstu datu bāzes reģistrētu pasu un citu pilsonības dokumentu sagatavošanu. Mēs varam garantēt, ka jums var būt jauna identitāte, sākot ar tīru jaunu īstu dzimšanas apliecību, personas apliecību, autovadītāja apliecību, viltus pasēm, sociālās drošības karti ar SSN, kredīta failus varat iedomāties?
PIEDĀVU PIEDĀVĀJUMU TIESĪBU AKTA PAKALPOJUMAM
ASIAN PASSPORT,
KANADIJAS PASSPORT,
Āfrikas PASSPORT,
AMERICAN PASSPORT,
AUSTRALIAN PASSPORT,
.REGISTRĒTIE UN NEKUSTAMIE PASĀKUMI VALSTĪM ES SAVIENĪBĀ.
Es piedāvāšu pakalpojumu, lai palīdzētu jums sasniegt jūsu mērķus, mēs varam jums palīdzēt ar:
• Īstās valdības izsniegtā ID saņemšana citā identitātē (jaunie vārdi),
• jauns sociālā nodrošinājuma numurs (pārbaudāms ar SSA);
• Kontu pārbaude un saglabāšana jaunajam ID,
•Kredītkartes,
• Pārvietošana,
• pases, diplomātiskās pases, jaunās pases, \ t
• jaunu identifikācijas dokumentu sagatavošana un iegūšana;
• Mēs arī veicam darba atļaujas un bankas izrakstus un esam savienoti ar piedāvājuma piedāvājumiem valstī, piemēram, AAE, ASV, KANĀDA, Lielbritānija, Ķīna, Peru, Brazīlija, Dienvidāfrika, Dānija, Zviedrija, Norvēģija, Francija uc
• Tūrisma un biznesa vīzu pakalpojumi, kas pieejami visu 50 valstu un visu tautību iedzīvotājiem visā pasaulē;
OSTAS, TRANSPORTLĪDZEKĻA LICENCES, ID CARDS.GENUINE PASSPORTI, VADĪTĀJA LICENCES UN CITI PĀRDOŠANAS VALSTU DOKUMENTI. PASSPORTS UK PAR PĀRDOŠANU, DIPLOMĀTIKAS KANĀDU FALSE ID CARD ONLINE, US FAKE ID CARD, PĀRDOŠANAS AUTOMAŠĪNAS LICENCE, ĶĪMISKĀ RISINĀJUMS, NAUDAS TĪRĪŠANA UN ĶĪMISKĀ AKTIVĀCIJA.

Pirkt pasi, ID kartes, vadītāja apliecību (WhatsApp: +447459294174) IELTS, TOEFL

Nopirkt īstas Zaļās kartes Apmācības sertifikātus M GCSE, A līmeņus, vidusskolas diplomu sertifikātus, GMAT, MCAT un LSAT eksāmenu sertifikātus un kredītkartes, skolu diplomus, skolas grādus visu pilnīgi jaunā nosaukumā, kas izdots un reģistrēts valdības datu bāzu sistēmā.
Mēs esam labākie patiesu augstas kvalitātes dokumentu ražotāji.
Visiem pieprasījumiem sazinieties ar mums, izmantojot zemāk norādīto kontaktinformāciju;

Godaģimene.lv 26. septembris 2017 12:20 Zane Šeit

Lai varētu komentēt un noskaidrot visas atbildes, aicinām uzrakstīt uz info@godagimene.lv situācijas aprakstu. Informējam, ka visi darbinieki ir informēti (tā ir Pasažieru vilciena atbildība), iespējams, ka nebija bērnam līdzi kādi dokumenti, jo atgādinām, kaa bērni var izmantot kādam no vecākiem izsniegto karti kopā ar personas apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti, ar nosacījumu, ka karte nav anulēta vai tai beidzies derīguma termiņš, un konkrētais bērns ir norādīts uz vecāku kartes.

Godaģimene.lv 26. septembris 2017 12:15 Maijs

Skaidrojam, ka atlaides tiek piemērotas pamatojoties uz izsniegto 3+ Ģimenes karti, kāpēc var nepietikt ar pasi? Tāpēc, ka pasē neparādās vai gadījumā uz kādu no personai esošajiem bērniem, personai nav pārtrauktas aizgādības tiesības. Tāpēc, ka ģimenes modeļi var būt dažādi, piemēram, aizgādībā vai audžuģimenē esošos bērnus arī neraksta pasē! Laulātajiem, kuriem piemēram, kādam no vecākiem ir bērns no iepriekšājām attiecībām, pasē otram arī neraksta! Vairāk informācija, kas var saņemt karti un nosacījumi par tās saņemšanu ir atrodama http://www.godagimene.lv/par-karti/.
Otrkārt, esam savā lapā informējuši, kas pašreiz tiek darīts, lai turpmāk arī bērni varētu saņemt karti - http://ej.uz/wfug. Kartei ir derīguma termiņš, jo bērni aug, karte var nolietoties.

Godaģimene.lv 26. septembris 2017 12:08 MARISGRI

Labdien, šobrīd visur ir informācija, par atlaidēm vilcienos un autobusos pērkot biļeti, ka bruacienā ir jāuzrāda gan biļeta, gan 3+ Ģimenes karte, gan personas apliecinošs dokuments - skolēnam līdz 16 gadiem tā var būt skolēnu apliecība!
Goda ģimenes lapā - http://ej.uz/wfug un Autotransporta direkcijas lapā http://ej.uz/xq4x

Zane Šeit 22. septembris 2017 16:21

Šodien saņēmu dusmu pilnu īsziņu no sava pusaudža, kuram atteica atlaidi vilciena biļetei, ilgās atteikuma precedūras dēļ vilciens tika nokavēts un nākamais - pēc stundas. Būtu labi, ja par šim atlaidēm uzzinātu arī Pasažieru Vilciena kasēs sēdošie darbinieki, nevis atteiktu piemērot atlaidi, neko nepaskaidrojot.

Maijs 13. septembris 2017 18:27

Iniciatīva ir lieliska.
Implementāciju vēlētos uzlabot
1. Man ir 4 bērni. Pasē visi sarakstīti. Kāpēc man katru dienu līdzi jābūt pasei ar 4 bērniem un Ģimenes kartei? Kāpēc nepietiek ar pasi.
2. Mani bērni mācās skolā. Laikos. Brauc ar sabiedrisko transportu. Viņi atlaidi nevar izmantot jo es braucu uz Rīgu strādāt ar savu karti katru dienu.

Ļoti priecāšos ja atradīsiet kādus lieliskus risinājumus manām 2 sāpēm. Vai arī paskaidrotu kāpēc tam nav jāstrādā.

Vēl arī būtu jauki izskaidrot pieeju kartes derīguma termiņam. Vai ir doma ka bērni man var pazust?

Paldies.

MARISGRI 13. septembris 2017 18:16

Pēc definīcijas, daudzbērnu ģimenē ir 3 un vairāk bērnu. Ja ar atlaidi iegādātā transporta mēnešbiļete derīgas tikai uzrādod ID un 3+ karti, savukārt 3+ kartes patreiz izsniedz tikai vecākiem, tad ko lai dara ģimene, kurā vairāki bērni ikdienā izmanto sabiedrisko transportu lai nokļūtu uz skolu un fakultatīvajām nodarbībām?
Jautājums radās pēc precedenta, kad bērnam vilciena kontrolieris lika nopirkt papildus paaugstinātas maksas biļeti, jo iegādādā mēnešbiļete ar ID un 3+ kartes kopiju neesot derīga.
MK noteikumos Nr.371 gan nav noteikts, ka jāuzrāda 3+ kartes oriģināls, tā šķiet Pasažieru Vilciena interpretācija. Un ja jau karte tiek uzrādīta attiecīgo biļeti iegādājoties, tad kāpēc tā jāuzrāda atkārtoti? Vai nepietiktu ar piem. lietotāja vārda un uzvārda norādīšanu biļetē to iegādājoties un uzrādot karti, tā izslēdzot iespēju biļeti nodot kādam citam? Patreiz, diemžēl, labi gribētais atbalsts ģimenēm reāli nedarbojas, ja brauktgribētāju ģimenē ir vairāk kā 2...

omulīgā 29. augusts 2017 08:53

Man lielais bērns uzsāk mācības tehnikumā. Tas nozīmē, ka savu GĢ karti atdodu viņam, lai būtu atlaide ceļam, savukārt pati vairs nevaru saņemt atlaidi degvielai, jo samērā regulārs pasākums, kā arī citas paredzētās atlaides,kā tikai brīvdienās....

oksanamaks 15. augusts 2017 07:34

Vai tad uz vilcienu piemēram Rīga-Jūrmala mums arī pienākas atlaide?

arizona 3. augusts 2017 18:00

kurš izdomāja,ka karti var izmantot ar ID vai pasi (īpaši maziem bērniem)??? manuprāt, līdz šim pase vai ID nepieciešama tikai valsts nozīmes/bankas lietās.. Kāpēc nepietiek ar skolēnu apliecību??? Gribētu zināt - cik bieži kāds taisās viltot skolēnu apliecības un GĢ kartes (kuras reāli ir tik maz - ģimenei viena vai divas kartes uz rokas)?
Meitai vakar atteica pārdot autoostā biļeti ar atlaidi (jo bija skolēnu apliecība). Arī es nekad neplānoju savu pasi nēsāt līdzi (mana vadītāja apliecība VIENMĒR ir bijusi pietiekams personu apliecinošs dokuments gandrīz visur). Pat braucot uz ārzemēm - šengenā, nav nepieciešamas pases- bet šeit, LV, kārtējo reizi spīd ar savu birokrātiju! uzskatu, ka ir stulbi prasīt ko citu kā skolēnu apliecību bērniem! Kas notiek ar pazaudētajām pasēm? Cik maksā katru reizi to atjaunot, ja pazaudēta? cik bieži bērniem jātaisa pases? (cik atceros - sākumā bija jāmaina reize gadā).

Godaģimene.lv 3. jūlijs 2017 15:22 JānisK

JānisK visprecizāk Jums uz šo jautājumu atbildēs Autotransporta direkcija, Godaģimenes programmas kompetencē un pārziņā nav šie jautājumi, tāpēc aicinām sazināties vai sev interesējošo jautājumu noskaidrot pie atbildīgajām institūcijām, vairāk info http://ej.uz/rc38

JānisK 3. jūlijs 2017 12:45

Vai tad nevarat pateikt vienkārši- vietējos novada maršutos ir atlaide vai nav? Tāda putra tagad. Jātaisa bērniem ID kartes, par to jāmaksā. Vai ta nevarēja uztaisīt bezkontaktu kartes norēķinu.

Godaģimene.lv 30. jūnijs 2017 09:02

Informējam, ka atlaide 25% apmērā no biļetes cenas ir spēkā visos reģionālajos autobusu maršrutos un visos vilciena maršrutos. Reģionālie autobusu maršruti iedalās starppilsētu maršrutos (piemēram, Rīga–Valmiera, Liepāja–Ventspils, Rīga–Mārupe) un vietējās nozīmes maršrutos (piemēram, Ogre–Smiltāju kapi, Salacgrīva–Korģene, Ilūkste–Bebrene). Reģionālajā autobusu un vilcienu maršrutu tīklā pakalpojuma pasūtītāja ir valsts, kas attiecīgi ir apņēmusies kompensēt 25% no biļetes cenas daudzbērnu ģimenes locekļiem.
Atlaide 25% apmērā nav spēkā tikai deviņu lielo pilsētu sabiedriskajā transportā (piemēram, “Rīgas satiksmes” vai “Daugavpils satiksmes” transportlīdzekļos), jo pilsētās pakalpojuma pasūtītāja ir pilsētas dome.
Bet, visprecīzāk šos jautājumus par konkrētajiem maršrutiem noskaidrot Autotransporta direkcijā.

mamma no laukiem 29. jūnijs 2017 20:12

Bet kas īsti ir reģionālie maršruti? Vai atlaides būs visos autobusos, gan vietējos, gan starppilsētu?

Godaģimene.lv 29. jūnijs 2017 10:29

Labdien, visa informācija jeb atbildes rodamas šajā rakstā http://www.godagimene.lv/valsts-un-pasvaldibas-atbalsts/daudzbernu-gimenes-sanems-atlaidi-braucieniem-regionalo-marsrutu-autobusos-un-vilcienos-3307/
Kur norādīts, ka šobrīd, ir izstrādāti 2016.gada 5.janvāra MK noteikumu Nr.15 Valsts atbalsta programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"" īstenošanas kārtība” grozījumi (noteikumi "3+ Ģimenes karte";), kas nosaka kartes izdošanas kārtību, paredzot, ka turpmāk karti varēs saņemt arī bērni no 7 gadu vecuma, jo līdz 7 gadiem bērnam gan vilcienos, gan autobusos ir jāiegādājas bezmaksas biļete. Grozījumi iesniegti normatīvo aktu virzītājiem, kur plānots ka vecāki, lai saņemtu kartes bērniem, varēs pieteikties no nākamā gada.
Tiek strādāts pie iesniegumu iesniegšanas sistēmas, kas ļautu vienkāršāk aizpildīt un norādīt nepieciešamo informāciju kartes saņemšanai un informācijas apstrādei. Tiek izstrādāts jauns kartes dizains, tieši bērnu kartēm.

Patreiz, kamēr nav stājušies spēkā noteikumi "3+ Ģimenes karte", bērni var izmantot kādam no vecākiem izsniegto karti kopā ar personas apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti, ar nosacījumu, ka karte nav anulēta vai tai beidzies derīguma termiņš, un konkrētais bērns ir norādīts uz vecāku kartes.