Atklāj Valmieras teātri ar izrādēm "Meistars un Margarita", "Vaidelote" un "Razpļujeva sapņi" un pērc divas biļetes par vienas cenu ar 3+ Ģimenes karti!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Valmieras teātris jaunajā sezonā piedāvā apmeklēt trīs brīnišķīgas izrādes, par akcijas cenām, kur katra otrā biļete ir par brīvu! Akcija ar 3+ Ģimenes karti darbojas līdz pat izrādes dienai!

Biļetes var iegādāties visās "Biļešu paradīze" kasēs
(interneta pirkumiem šis piedāvājums nedarbojas).

Izrāde "Meistars un Margarita" jau 7.oktobrī plkst. 18.30

Pirmoreiz Latvijā iestudēts viens no 20.gs. izcilākajiem pasaules literatūras darbiem. Režisore Indra Roga līdz pamatiem izpētījusi gan romāna tapšanu, gan pirmavotus un vēsturiskās sakritības, pati veidojusi dramatizējumu, izmantojot Ojāra Vācieša tulkojumu, īpaši uzsverot iepriekš iestudētā „Zojas dzīvokļa” un „Meistara un Margaritas” pēctecību gan tēlu izveidē un aktieru izvēlē, gan telpas izmantojumā. Tā sižets ir daudzslāņains, romānā ir gan reliģiski un mistiski, gan satīriski un ekscentriski motīvi, turklāt visi šie slāņi ir cieši savijušies. Romāna darbība notiek Maskavā 1929. gada Ciešanu nedēļā – laikā pirms Lieldienām. Maskavā ierodas Volands, dēvēts par pašu nelabo (Jānis Znotiņš), lai sarīkotu savu ikgadējo Pavasara balli un satiktos ar Meistaru (Ivo Martinsons) – vēsturnieku, kurš sarakstījis romānu par divas tūkstošgades seniem notikumiem Jerušalajimas pilsētā. Meistara aprakstītie notikumi kļūst vēl par vienu sižetisku līniju, tāpat arī viņa un daiļās Margaritas (Elīna Vāne) mīlas stāsts. 

Izrāde nominēta 2015./2016.gada Latvijas teātru gada balvai kategorijā "Gada aktieris otrā plāna lomā" (Mārtiņš Meiers par Korovjeva lomu).

vairāk par izrādi šeit ->

20160929105737-81017.jpg

Izrāde "Vaidelote" 9.oktobrī plkst. 17.00

Pēc uzvaras kaujās karalis Olģerds vēlas savu vienīgo meitu Mirdzu izprecināt karavadonim, bet Laimona sirds nav brīva – viņa sirds pieder Mirdzas audzinātājai, klostera priekšniecei Asjai. Lugā risinātās tēmas – cilvēka izvēles brīvība, tiesības brīvi paust savas domas, sieviešu tiesības, laicīgās varas konflikts ar garīdzniecību ir tikpat aktuālas kā 14.gs., kurā risinās lugas darbība, tā mūsdienu 21.gs. Latvijā. 

Izrāde nominēta 2015./2016.gada Latvijas teātru gada balvai kategorijā "Gada muzikālās partitūras autors". 

Vairāk par izrādi šiet ->

20160929105847-72745.jpg

Izrāde "Razpļujeva sapņi" 29.oktobrī plkst. 18.30

Razpļujevs ir kā krievu folkloras neaizskaramais pamuļķis – apgarots cilvēciņš bez noteiktas dzīvesvietas, kuru pēc ticējumiem nedrīkst sist, kaut gan viņš runā tīru patiesību. Razpļujevs kaislīgi mīl dzīvi, pasaule viņam ir kā skatuve, uz kuras nepastāv ne morāles, ne ētikas likumi – pasaule ir tik brīva, cik tā bija renesanses karnevālu laikos, kad pat karalis varēja saplūst ar tautu. Varas hierarhija tiek apgriezta kājām gaisā, pamuļķis kļūst par karali un karali var sist kā pēdējo muļķi. Tās ir neprāta dzīres, zaudējot robežas un bailes no svešā un nezināmā.

Izrāde nominēta 2015./2016.gada Latvijas teātru gada balvai kategorijā "Gada scenogrāfs". 

Vairāk par izrādi šeit ->