Muzeji aicina ģimenes: Trīs idejas laika pavadīšanai Rīgā brīvdienās

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 20. janvāris, 16:33:58
Muzeji aicina ģimenes: Trīs idejas laika pavadīšanai Rīgā brīvdienās

 

Kad gaisa temperatūra pieturās virs nulles un krietni vairāk, sniegs ir pakusis un ārā darīt nav ko, izglītoties un labi pavadīt laiku Rīgā aicina dažādi muzeji, kas sagatavojuši īpašas porgrammas nedēļas nogalei.

Ko stāsta Rīgas senie mūri - nocietinājumi
Svētdien, 22. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu “Ko stāsta Rīgas senie mūri - nocietinājumi” kuras laikā notiks gan tematiskas ekskursijas, gan radošā darbnīca bērniem.
Ekskursija muzeja pedagoga, vēsturnieka Vidvuda Bormaņa vadībā, sniegs iespēju uzzināt, kāda bija Rīgas ļaužu dzīve un ikdiena, kad pilsētu no visām pusēm apjoza aizsargmūris, kad ieiet un iziet no pilsētas teritorijas varēja tikai pa vārtiem, kas tika slēgti saulrietā, bet atslēgti – saulei lecot. Par senajiem mūriem ap Rīgu – nocietinājumiem, to attīstību un pārveidi laika gaitā, kur atradās mūru ieskautie torņi, kādas funkcijas tie veica, kādus vārdus tiem bija devuši iedzīvotāji, stāstīs ekskursijā, kā arī varēs iepazīt senās gravīras, kas liecina par Rīgas vizuālo veidolu mūru ieskāvumā.
Radošā darbnīca bērniem „Rīgas mūri. Zīmējam, krāsojam, darinām!” būs atvērta no pulksten 11:00 līdz 17:00.

Putnu pasaules krāšņums – gaiļi
Pēc astroloģijas kalendāra 2017. gads ir Ugunīgā Gaiļa gads. Gailim dažādās kultūrās ir simboliska nozīme, tas bieži ir arī pasaku varonis. Dabā gailis ir vistveidīgo kārtas putnu vīriešu dzimtes pārstāvis.
Sestdien, 21. janvārī, Latvijas Dabas muzejā notiks pasākums „Putnu pasaules krāšņums – gaiļi”, kurā muzeja speciālistu vadībā aicināsim uzzināt vairāk par gaiļu daudzveidību, dzīvesveidu, sugu atšķirībām, sastopamību un nozīmi cilvēku dzīvē.
Plkst. 13.00 Zooloģijas ekspozīcijā būs iespēja noklausīties muzeja vecākās antropoloģes Aili Marnicas stāstījumu par vistveidīgo putnu dažādību pasaulē, savukārt muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko pastāstīs par vistveidīgo putnu sugām, kas sastopamas Latvijā. Klausītājiem būs iespēja aplūkot ikdienā neeksponētus putnu izbāžņus, kā arī uzdot jautājumus speciālistiem.

Bērnu rīts Raiņa un Aspazijas mājā
21. janvārī plkst. 11.00 ģimenes ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ir aicinātas uz Bērnu rītu Aspazijas un Raiņa bibliotēkā, Raiņa un Aspazija mājā, Rīgā (Baznīcas ielā 30).
Pasākumā kopā lasīs Raiņa dzeju, zīmēs, līmēs, iepazīs ar abu dzejnieku neparasto bibliotēku, kas atrodas pašā Rīgas sirdī – Raiņa un Aspazijas namā.
Bibliotēka, ko veido vairāk nekā seši tūkstoši grāmatu, glabā arī to, ko Rainis un Aspazija sacerējuši bērniem – dzejoļu grāmatas, lugu izdevumus, atmiņu tēlojumus.