Ledus skulptūras un sniega diena

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 10. februāris, 13:54:16
Ledus skulptūras un sniega diena

Nedēļas nogalē ziema Latvijā pilnā sparā .

 

Šajā nedēļas nogalē no 10. līdz 12. februārim Jelgavā, Pasta salā iemirdzēsies vairāk nekā 50 ledus skulptūras, kuras 32 profesionāli tēlnieki veidojuši par tēmu “Karnevāls”.
Apmeklētājus gaida dažādu mūziķu uzstāšanās, izrādes bērniem, skulptūru spīdēšana, darbnīcas, uguņošanas un daudz kas cits. 10. februārī, kad notiks atklāšanas un apbalvošanas ceremonija, pēc tās uzstāsies Roberto Meloni un vakara galvenais viesis – starptautisku atzinību guvušais dziedātājs no Lietuvas Igns Pociūns, labāk pazīstams kā “Daddy Was a Milkman”.

Sestdien, 11. februārī, apmeklētājus izklaidēs grupa “The Roop” no Lietuvas un Lauris Reiniks.

Savukārt svētdien, 12. februārī, uz Pasta salas skatuves kāps pašmāju indie roka grupa “Carnival Youth” un Justs Sirmais.

Sestdien un svētdien notiks ģimenes rīti ar radošās apvienības “Pasaku nams” muzikālo rotaļu izrādi “Talantu meklējot!” un Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” uzvedumiem “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” un “Brēmenes muzikanti”. Diennakts gaišajā laikā darbosies ledus darbnīca, kur bērniem un vecākiem būs iespēja pašiem iejusties skulptoru ādā un izmēģināt ledus grebšanu.

 

Slēpošanas kalnā "Lemberga hūte" notiks pasākums "Sniega diena"
Ventspils slēpošanas kalnā "Lemberga hūte" svētdien, 12.februārī, notiks pasākums "Sniega diena". Pasākuma laikā apmeklētāji no plkst.11 līdz 15 varēs piedalīties dažādās atraktīvās stafetēs, kas būs paredzētas gan ģimenēm, gan draugu kompānijām. Visām komandām būs iespēja tik pie balvām. Plkst.16 notiks labākās komandas apbalvošana un balvu izloze starp visām komandām.

 

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā nodarbība bērniem “Kā dzīvoja senie ļaudis?”
11. februārī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Brīvības bulvārī 32, Rīgā, aicina ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem un jaunāko klašu skolēniem uz pasākumu cikla “Muzejs ģimenei” nodarbību “Kā dzīvoja senie ļaudis?”. Mazi un lieli vēstures interesenti tajā uzzinās par pavisam tālu vēstures posmu – kā pirms vairākiem tūkstošiem gadu, sekojot ziemeļbriežu bariem, Latvijas teritorijā ienāca pirmie cilvēki. Gan no nodarbības vadītājas stāstījuma, gan apskatot muzeja krājuma eksponātus, varēs izprast, kā ritēja cilvēku ikdienas dzīve akmens laikmetā.

 

DDT izrāde bērniem “Pielipīgie vārdi”
Vecumā, kad bērni paši rada savus pirmos vārdus un spēlējas ar skaņām un zilbēm, kopā ar viņiem aktieri aplūkos un izspēlēs, stāstīs un rādīs Raiņa radīto jaunvārdu nozīmes. Daudzus no šiem vārdiem joprojām bieži lietojam – kā „mīla”, „vēlme”, „baigs”, „atspulgs”… Savukārt citi ir aizmirsušies piemēram, „glāstīgs”, „kniebīgs” un „pielipīgs”. Bet varbūt ir vērts tos iemācīties un ieviest savā ikdienā? Lai būtu aizraujošāk iepazīt jaunos vārdus, kopā ar mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem izspēlēsim dažādus notikumus cilvēku, dzīvnieku un priekšmetu pasaulē, veidojot nelielus stāstus un klausoties Kārļa Kazāka radītajā mūzikā. Bērniem būs iespēja paspēlēties ar rekvizītiem, kustēties, muzicēt, darboties līdzi, izzināt pasauli un sevi. Šajā izrādē aktieri, bērni un vecāki būs rotaļu biedri, kuri kopā dosies Raiņa piedāvāto vārdu nozīmes meklējumos.

Pieejamas vēl biļetes uz 12. februāra izrādi, kas notiks plkst. 13.00.