Laika pavadīšanas idejas brīvdienām – purvs, tropi un acālijas

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 3. februāris, 09:42:45
Laika pavadīšanas idejas brīvdienām – purvs, tropi un acālijas

 

Izkustēties un uzzināt ko jaunu par dabas procesiem šajā nedēļas nogalē ir iespējams gan izbaudot pastaigu par purvu, gan siltos nosalušos degunus iekštelpās.


Zoodārzā atklāj tropu mēnesi
Nedēļas nogalē Rīgas zooloģiskā dārzā startē Tropu mēnesis, kas šogad uzmanību pievērsīs skudrai. Tropu mēneša laikā apmeklētājiem būs iespēja vērot līdz šim zoodārzā neeksponētus dzīvniekus - divas audējskudru sugas - "Oecophylla smaragdina" un "Polyrhachis dives". Zoodārzā eksponētās abu audējskudru saimes pagaidām ir jaunas, tādēļ arī ligzdas ir nelielas, apmēram dūres izmērā.
Abas sugas sastopamas Dienvidaustrumāzijā, "Oecophylla smaragdina" arī Austrālijā. Šī skudra savu ligzdu būvē koku lapotnē, savelkot kopā lapas un sastiprinot tās ar kāpuru saražotiem zīda pavedieniem. Laika gaitā saime veido ligzdu, kas aizņem arī blakus augošos kokus. Savukārt "Polyrhachis dives" ligzda atrodas pie zemes un tās celtniecībā tiek izmantoti visi tuvumā esošie priekšmeti.Mitrāju dienā – uz Ķemeru purvu
Sestdien, 4.februārī, atzīmējot Pasaules mitrāju dienu, norisināsies tematisks un izzinošs pārgājiens pa Ķemeru Nacionālā parka mitrājiem. Pārgājienā varēs uzzināt vairāk par mitrāju lomu kopējā vides aizsardzības kontekstā. Pārgājiena sākums un noslēgums plānots DAP dabas izglītības centrā "Meža māja", Ķemeros. Pulcēšanās pārgājienam notiks plkst.11, savukārt plānotā atgriešanās - ap plkst.14. Maršruta garums ir apmēram septiņi kilometri. Visu februāri jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem var piedalīties starptautiskā foto konkursā, kurā aicināti sevis bildētās mitrāju fotogrāfijas augšupielādēt oficiālajā Pasaules mitrāju dienas interneta vietnē "www.worldwetlandsday.com".Acālijas Latvijas Botāniskajā dārzā
Apnicis aukstums un tumsa? Dodieties visi kopā priecēt acis ar acālijām, kas
uzziedējušas Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Acāliju mājā. Balto, sārto un violeto ziedu krāšņums priecē acis un tuvina pavasari. Acāliju siltumnīca Kandavas ielā 2, Rīgā, ir atvērta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 16.00. Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā siltumnīcu acāliju kolekcija tika izveidota 20. gadsimta trīsdesmitajos gados. Cēlos krūmus varēs apskatīt visu februāri un martu, jo plauks arvien vēlāk ziedošās šķirnes.