Godināti uzņēmēji, kas sniedz iespēju daudzbērnu ģimenēm saņemt atlaides

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

8.decembrī, Dizaina Fabrikā, Sabiedrības integrācijas fonds godināja tos uzņēmumus, kas iesaistījušies valsts atbalsta programmā “Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”” un sniedz iespēju daudzbērnu ģimenēm saņemt atlaides, iegādājoties preces un izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts, pašvaldību un privātie uzņēmumi Latvijā.

Ikviena uzņēmuma līdzdalība programmā ir godājama, jo tā liecina par tā sociālo atbildību un goda lietu, sniegt atbalstu tām ģimenēm, kurās aug 3 un vairāk bērnu. Uzņēmumi tika sveikti dažādās kategorijās, un Sabiedrības integrācijas fonds cer, ka šāds pasākums varētu kļūt par tradīciju.

"Bērni ir tā sabiedrības daļa, kas liks pamatus un veidos mūsu valsti rīt un parīt. Tajā pašā laikā līdz ar mazuļa ienākšanu ģimenē rodas vairākas jaunas izdevumu pozīcijas. Tāpēc ikviens atbalsts ir būtisks. Goda ģimenes apliecība vienlaikus ir gan lielģimenes statusa apliecinājums, gan iespēja iesaistīties ģimeņu aktivitātēs dažādos Latvijas reģionos un saņemt praktiskas un ikdienā pielietojamas atlaides. Vairāk nekā 18 tūkstoši ģimeņu šīs iespējas jau izmanto. Svarīgi iesākto darbu turpināt un pilnveidot, jo arvien vairāk ir tādu uzņēmumu, kuri izvēlas veicināt klientiem un viņu ģimenēm piemērotu un draudzīgu atbalstu," uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Novembrī tika veikta aptauja daudzbērnu ģimeņu vidū par kartes lietošanu, kur ģimenes tika aicinātas novērtēt ne tikai kartes lietderību, bet arī ģimenēm draudzīgākos uzņēmumus.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 1500 cilvēku. Kā ģimenēm draudzīgākie uzņēmumi, tika izvirzīti 9 uzņēmumi, un apbalvojumu šajā nominācijā pasniedza LM Valsts sekretāra vietniece Līga Āboliņa. Apbalvojumu saņēma:

  • apģērbu veikali "H&M" un SIA "Lindex Latvia";
  • grāmatnīcas SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" un SIA "Jānis Roze";
  • degvielas uzpildes stacijas SIA "Statoil Fuel & Retail Latvia" un SIA "Neste Latvija";
  • SIA "FORUM CINEMAS";
  • SIA "ANNELS GRUPA";
  • VSIA "Latvijas Leļļu teātris".

Latvijas valsts veidotā atbalsta programma Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte” tika uzsākta 2014.gada rudenī un ir uzņēmumi, kas programmā ir iesaistījušies vieni no pirmajiem. Goda apliecības šiem uzņēmumiem pasniedza Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle un arī daudzbērnu mamma - Dace Helmane.

Tāpat tika godināti tie, kas programmā iesaistījušies vēlāk un joprojām aktīvi līdzdarbojas tajā, atbalstot daudzbērnu ģimenes.

 20161213173742-71930.jpg

Programmā ir iesaistījušies ne tikai privātie, pašvaldību un valsts uzņēmumi, bet arī uzņēmumi, ko dibinājušas un veidojušas pašas daudzbērnu ģimenes, kas zina, cik svarīgi ir atbalstīt vienam otru. Šiem uzņēmumiem apbalvojumus pasniedza daudzbērnu mamma, veiksmīga uzņēmēja Inga Akmentiņa – Smildziņa. Tāpat pasākumā tika godināti uzņēmumi no reģioniem, kā arī tie, kas savu dalību programmā Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte” uzsākuši pavisam nesen.

Imants Parādnieks savā uzrunā lieliski raksturoja programmas mērķi un tā nozīmīgumu ikvienas daudzbērnu ģimenes un pašu uzņēmēju vidū: Gods, Godam, Godināt, Godīgums - cik plašs apzīmējums tam, kam pamatā ir viena vārda sakne - Gods, tos izrunājot, rodas pacēlumu sajūta, tos piepildot, pārņem lepnums. Šī pacēluma radīšana bija galvenais, kāpēc daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmu vēlējos veidot tieši ar šo - Goda kodu. Šodien man ir tas gods godināt tos uzņēmējus, kuri Latvijas Goda ģimenes atbalstu uzskatījuši par savu Goda lietu. Paldies jums. Mums vēl ir, kur augt, lai ieviestu citu Eiropas valstu labāko piemērus, tāpat kā jau šobrīd varam citiem būt izcils piemērs. Ceru, ka pēc šodienas godināšanas mūsu skaits ies plašumā. Aicināsim Goda ģimeņu atbalstītāju pulkā savus draugus, paziņas uzņēmējus.”

Pasākumu vadīja atraktīvā Gundega Skudriņa, un grupas FRAMEST muzikālais priekšnesums vairoja svētku sajūtas.

Sabiedrības integrācijas fonds izsaka pateicību visiem uzņēmumiem, kas ir iesaistījušies Latvijas valsts veidotā atbalsta programmā Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”!

Prezentācija

Programma Latvijā darbojas no 2014.gada, un tai pieteikušās vairāk kā 18300 daudzbērnu ģimenes, kas ir 55% no visām Latvijas daudzbērnu ģimenēm. Daudzbērnu ģimenes ļoti novērtē uzņēmēju sniegto atbalstu un aicina programmai pievienoties arvien jaunus uzņēmumus rakstot uz e-pastu info@godagimene.lv.


Foto: Kaspars Suškevičs