Dodamies ārpus pilsētas un iepazīstam dabas takas

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Nedēļas nogalē aicinām doties izkustēties svaigā gaisā. Ja pilsētā sniegs jau kūst nost un paliek pelēks, tad mežos un purvu dabas takās vēl var notvert dabas rudenīgo un tīro noskaņu.

Valsts svētku nedēļā, uzreiz pēc Lāčplēša dienas, dodies ar ģimeni uz Valsts svētku nedēļā, uzreiz pēc Lāčplēša dienas. Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā ir saglabājušies Baltijas reģionam unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Dienas gaišajā daļā var tikt 27 metrus augstajā Ložmetējkalna skatu tornī. Pēc tam var uzcept gardas desiņas piknika vietas ugunskurā, kas atrodas turpat muzeja teritorijā. Maršruta sastādīšanā izmanto karti - www.mammadabakarte.lv. Tajā interaktīvā veidā var atrast tūrisma un apskates objektus, dabas takas un atpūtas vietas visā Latvijā.


Mierīgai un apcerīgai pastaigai izvēlies Lielā Ķemeru tīreļa koka laipu. Tā ļauj iepazīt cilvēka darbības neskartu augsto sūnu purvu. Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tīreļa laipa ir būvēta no koka dēļiem. Tās kopējais garums ir 3,4 km. Taku veido divi apļi, kas izvietoti līdzīgi kā astotniekā. Līdz ar to ir iespēja izvēlēties tuvāko, "mazo" apli 1,4 km, vai iet visu maršrutu pilnībā - 3,4 km. Lielākajā aplī ir izbūvēts skatu tornis. Rudenīgais purvs ar vēsto, ziemiļniecisku šarmu piesaista ne mazums ģimeņu ar bērniem, tāpēc uz taciņas dažreiz pat grūti samainīties. Pusdienu maizītes un tēju no termosa var notiesāt vairākos pieturpunktos, kur izvietoti soliņi. Pastaiga pa taku ir bez maksas.

Līgatnes dabas takas ir viens no Latvijas populārākajiem tūrisma galamērķiem.  Līgatnes dabas parka pastaigu taku kopējais garums ir aptuveni 5 kilometri, taču maršrutu iespējams arī saīsināt. Atkarībā no izvēlētā tempa un fiziskās sagatavotības dabas taku apskate var aizņemt 50 minūtes līdz 4 stundas.  Takas apsaimniekotāji sola, ka nesteidzīgas un vērīgas pastaigas laikā ir liela iespēja ieraudzīt savvaļas dzīvnieku, kas mīt Līgatnes dabas parkā. Tos gan iesaka nekādā gadījumā nebarot! Ir arī 22 m augsts skatu tornis. Ziemas sezonā no 1. novembra līdz 30. aprīlim dabas taka strādā no plkst. 10.00 līdz plkst.17.00.